Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: kolevdobri Категория: Политика
Прочетен: 3223085 Постинги: 6928 Коментари: 4323
Постинги в блога от 31.01.2014 г.
Моето обяснение е, че през 2000г. държавният дълг на САЩ е в размер на 5,6 трилиона долара, а 13 години по-късно той е 17 трилиона.

Следствие на това, американците, които са били втори в класациите за "икономическа свобода" през 2000г., вече са на 17 - то място. Колкото повече "държава" демонстрираха те през това време, толкова повече се влошаваше показателя "икономическа свобода". Желанието на бюрократите за икономическо влияние е неудържимо, независимо от това дали става сума за СССР, САЩ или Франция. Въпросът опира до това, дали народът ще се поддаде на този популизъм.

На фона на тези негативни тенденции, според мен речта на Обама за състоянието на Съюза беше непремерено оптимистична. Официално в Чили има по-малко бедни, като процент от населението, отколкото в САЩ. Но Чили прилагат това, което са научили от Милтън Фридман повече, отколкото самите американци. А за приказката, че богатите ставали все по-богати, а бедните все повече, в сила остава приказката: Правителството произвежда много богати и увеличаващ се процент бедни. Ако пожелае да произведе нещо друго, не е проблем да го направи. Стига да иска. И нека да не обвиняваме богатите там, защото 5 % от американците плащат 60% от данъците. Можем наистина да ги обвиним, че не плащат всички данъци, че най-после социалистите да рахатясат. Истински грамотната икономическа политика би била не да намалиш броя на богатите, защото те на практика плащат по-голямата част от данъците на тази страна, а да не увеличаваш броя на бедните. Докато Хонг Конг и Сингапур привличат чужди инвестиции заради свободните си икономики, САЩ все още привличат инвеститори заради миналото си величие, политическия режим, защитата на правата на собствеността и заради силната си армия. Но всичко това е до време.



След повече от 6 години на власт като президент, Щатите продължават да плащат най-много за здраве в света /17% от БВП/, но в същото време кубинците живеят по-дълго от тях. Защо гражданите от Канада се страхуват да посетят САЩ? Защото там не им важат здравните осигуровки и страхът от евентуални здравни проблеми ги кара да бъдат твърде консервативни в оценката на риска при пътуването им в Щатите.
Това са на пръв поглед дребни доводи, че Америка е в криза. Ние нямаме сметка от това. Надяваме се политиците в САЩ да научат български и да четат нашите постинги. Нашите политици със сигурост не го правят.

Категория: Политика
Прочетен: 481 Коментари: 0 Гласове: 0
Последна промяна: 02.02.2014 18:48
А също така каква работа вършат? Какъв е бюджетът за заплати?

Опитай се да поровя в сайтове на общини, но такава информация няма никъде. Не напразно, страната ни се намира на последно място в Европа по откритост на бюджета. Няма значение дали става дума държавен бюджет или общински.


И затова си позволявам да започна изречението с "Чух".

Чух, че в община Симитли, на общинска заплата са 525 служители!!! При община от 15 хиляди човека, как ви изглежда това?

Информацията ми е от банков служител. Това не е банкова тайна по смисъла на закона.

ВСЕ ОЩЕ НЕ СЪМ ВИДЯЛ НИТО В ЕДНА ОБЩИНА ФИНАНСОВ ОТЧЕТ ЗА ДЕЙНОСТТА ЗА ОПРЕДЕЛЕН ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ.

Тази статия беше инспирирана и от набиващата се в очи активност на почистващите боклука фирми. В моя квартал всяка къща си има отделна кофа за боклук. В нашата кооперация сме 6 апартамента и имаме 6 кофи за боклук. Та гледам аз, как всяка сутрин фирмата минава и обръща празната кофа и пунктира активност.

Не може ли да минава веднъж седмично? Още повече, че времето сега е студено. Не, не може, защото тогава няма да може да взема толкова много пари.
Категория: Политика
Прочетен: 370 Коментари: 0 Гласове: 1
Последна промяна: 31.01.2014 17:07
Търсене

За този блог
Автор: kolevdobri
Категория: Политика
Прочетен: 3223085
Постинги: 6928
Коментари: 4323
Гласове: 2406
Архив
Календар
«  Януари, 2014  >>
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031