Постинг
20.05 08:00 -
Капаните на българската Конституция.
Още в преамбюла, ако това е преамбюл, се говори за "търпение".
Разбираме, че търпението е общочовешка ценност. Откога бе джанъм търпението е общочовешка ценност? Ако робите бяха малко по-търпеливи, дали нямаше да продължават да са роби и до ден днешен. Нещо да кажете по този въпрос?
В чл.1 е казано, че България е република с парламентарно управление.
В Конституцията, думата "държава" се споменава 30! пъти, но никъде НЯМА ОПРЕДЕЛЕНИЕ, КАКВО Е ТОВА ДЪРЖАВА.
Няма определение за държава, но има понятието "държавна власт". Тоест, на нещото, което няма определение, вече му се дава "власт". Интересно, нали?
И вместо да се каже, кой аджеба е собственика на тази държава, чуваме, че ДЪРЖАВАТА НИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА. Тоест, нещото, което няма собственик, гарантира на нас, гражданите, живота, правата и т.н.
Тоест, вместо ние, гражданите, ДА ГАРАНТИРАМЕ, ЧЕ ЩЕ СЪЗДАДЕМ ДЪРЖАВА И ЩЕ Я ПАЗИМ И ОБГРИЖВАМЕ, НИЕ ВСЪЩНОСТ ПОЛУЧАВАМЕ ГАРАНЦИЯ ОТ СЪЩАТА ТАЗИ ДЪРЖАВА, ЧЕ ТЯ ЩЕ СЕ ГРИЖИ ЗА НАШИТЕ ПРАВА.
Според чл. 6, не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на ред неща, включително и образование. Нека да помислим. Може ли някой да стане премиер с основно образование? Не може. Значи има ограничения на правата, нали и то основани на причината - образование. Като ти липсва определено образование, не можеш да станеш премиер. Тоест, някакъв закон или правилник си позволява да ограничава права, дадени от Конституцията и на никой не му дреме. Примерът тук е даден не заради доказателства, свързани с несъстоятелни текстове, а с липса на мисъл за последователност. В желанието си да се получи ПАТОС, се получава бъркотия и неспазване на буквата на Конституцията.
Според чл. 1, ал. 2, "Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено или чрез органите, предвидени в тази Конституция".
Хайде сега ми кажете, как народът ще осъществи властта си "непосредствено". Ако някой спомене Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление, нека да има предвид, че в него става дума за пряко участие на гражданите В ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ, което разбира се не е едно и също. В Конституцията е записано, че държавната власт:
Представете си, имаме Конституционен съд, КОЙТО ДА ТЪЛКУВА КОНСТИТУЦИЯТА.
Кои скапаняци юристи са измислили тази небивалица, СЛЕД КАТО СЕ НАЛАГА ХОРА С ПО 15 БОНА ЗАПЛАТИ, ДА Я ТЪЛКУВАТ.
Не може ли да се напише Конституция, КОЯТО НЯМА ДА ИМА НУЖДА ОТ ТЪЛКУВАНЕ?
Разбираме, че търпението е общочовешка ценност. Откога бе джанъм търпението е общочовешка ценност? Ако робите бяха малко по-търпеливи, дали нямаше да продължават да са роби и до ден днешен. Нещо да кажете по този въпрос?
В чл.1 е казано, че България е република с парламентарно управление.
В Конституцията, думата "държава" се споменава 30! пъти, но никъде НЯМА ОПРЕДЕЛЕНИЕ, КАКВО Е ТОВА ДЪРЖАВА.
Няма определение за държава, но има понятието "държавна власт". Тоест, на нещото, което няма определение, вече му се дава "власт". Интересно, нали?
И вместо да се каже, кой аджеба е собственика на тази държава, чуваме, че ДЪРЖАВАТА НИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА. Тоест, нещото, което няма собственик, гарантира на нас, гражданите, живота, правата и т.н.
Тоест, вместо ние, гражданите, ДА ГАРАНТИРАМЕ, ЧЕ ЩЕ СЪЗДАДЕМ ДЪРЖАВА И ЩЕ Я ПАЗИМ И ОБГРИЖВАМЕ, НИЕ ВСЪЩНОСТ ПОЛУЧАВАМЕ ГАРАНЦИЯ ОТ СЪЩАТА ТАЗИ ДЪРЖАВА, ЧЕ ТЯ ЩЕ СЕ ГРИЖИ ЗА НАШИТЕ ПРАВА.
Според чл. 6, не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на ред неща, включително и образование. Нека да помислим. Може ли някой да стане премиер с основно образование? Не може. Значи има ограничения на правата, нали и то основани на причината - образование. Като ти липсва определено образование, не можеш да станеш премиер. Тоест, някакъв закон или правилник си позволява да ограничава права, дадени от Конституцията и на никой не му дреме. Примерът тук е даден не заради доказателства, свързани с несъстоятелни текстове, а с липса на мисъл за последователност. В желанието си да се получи ПАТОС, се получава бъркотия и неспазване на буквата на Конституцията.
Според чл. 1, ал. 2, "Цялата държавна власт произтича от народа. Тя се осъществява от него непосредствено или чрез органите, предвидени в тази Конституция".
Хайде сега ми кажете, как народът ще осъществи властта си "непосредствено". Ако някой спомене Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление, нека да има предвид, че в него става дума за пряко участие на гражданите В ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ, което разбира се не е едно и също. В Конституцията е записано, че държавната власт:
- се осъществява от народа непосредствено;
- чрез органите, предвидени в Конституцията.
Представете си, имаме Конституционен съд, КОЙТО ДА ТЪЛКУВА КОНСТИТУЦИЯТА.
Кои скапаняци юристи са измислили тази небивалица, СЛЕД КАТО СЕ НАЛАГА ХОРА С ПО 15 БОНА ЗАПЛАТИ, ДА Я ТЪЛКУВАТ.
Не може ли да се напише Конституция, КОЯТО НЯМА ДА ИМА НУЖДА ОТ ТЪЛКУВАНЕ?
Следващ постинг
Предишен постинг
Търсене
За този блог

Гласове: 2638
