Постинг
20.05 07:33 -
Основният проблем на съвременната държава е нейната свръхцентрализация.
България е типичен пример.
Русия, направо е супер типичен пример.
Дори и САЩ е типичен пример.
Европа е типичен пример.
Единствено Швейцария е изключение. Там централизацията на държавата засяга преди всичко отбраната и международните отношения. Всичко останало се решава от кантоните. И работата върви.
Тук, каквото и да погледнеш, виждаш централизираната държава, с всичките й недостатъци.
Нашата социалистическа държава акумулира и преразпределя половината от онова, което изкарваме. Започвам да си мисля, че ако този дял падне от 50% на 20%, пак ще й е много. Ето кои най-важни длъжности в централизираната държава, представляват ПРОБЛЕМ за обществото:
Къде е основният проблем?
Основният проблем е ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА. ИМА ЛИ ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ, НЯМА ДЕМОКРАЦИЯ. НЯМА ЛИ ДЕМОКРАЦИЯ, НЯМА РАЗВИТО ОБЩЕСТВО.
СВРЪХЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА ОТНЕМА ПРАВАТА НА ОТДЕЛНАТА ЛИЧНОСТ, ЗА СМЕТКА НА БЮРОКРАЦИЯТА И ПОЛИТИЦИТЕ.
СВРЪХЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА ПРЕДПОЛАГА НАМЕСАТА НА ДЪРЖАВАТА В ПРЕДЛАГАНЕТО НА СТОКИ И УСЛУГИ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ. А ЗНАЕТЕ, КЪДЕТО Е НАМЕСЕНА ДЪРЖАВАТА, ВСИЧКО Е БЪРКОТИЯ, КРАЖБИ И РАЗРУХА.
Русия, направо е супер типичен пример.
Дори и САЩ е типичен пример.
Европа е типичен пример.
Единствено Швейцария е изключение. Там централизацията на държавата засяга преди всичко отбраната и международните отношения. Всичко останало се решава от кантоните. И работата върви.
Тук, каквото и да погледнеш, виждаш централизираната държава, с всичките й недостатъци.
Нашата социалистическа държава акумулира и преразпределя половината от онова, което изкарваме. Започвам да си мисля, че ако този дял падне от 50% на 20%, пак ще й е много. Ето кои най-важни длъжности в централизираната държава, представляват ПРОБЛЕМ за обществото:
- Държавният премиер - веднъж станал премиер, той вече няма нужда от нас, той е бетонирал своята позиция. Не можеш да го мръднеш. Затова и прави каквото си поиска;
- Държавният президент - същата работа;
- Държавният министър или заместник министър - същата работа;
- Държавният съдия, прокурор, следовател, полицай и изобщо държавен служител. Накарай го да работи и ще видиш ефекта - никакъв;
- Държавният учител, държавният доктор, държавният контрольор...
Къде е основният проблем?
Основният проблем е ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА. ИМА ЛИ ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ, НЯМА ДЕМОКРАЦИЯ. НЯМА ЛИ ДЕМОКРАЦИЯ, НЯМА РАЗВИТО ОБЩЕСТВО.
СВРЪХЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА ОТНЕМА ПРАВАТА НА ОТДЕЛНАТА ЛИЧНОСТ, ЗА СМЕТКА НА БЮРОКРАЦИЯТА И ПОЛИТИЦИТЕ.
СВРЪХЦЕНТРАЛИЗАЦИЯТА ПРЕДПОЛАГА НАМЕСАТА НА ДЪРЖАВАТА В ПРЕДЛАГАНЕТО НА СТОКИ И УСЛУГИ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ. А ЗНАЕТЕ, КЪДЕТО Е НАМЕСЕНА ДЪРЖАВАТА, ВСИЧКО Е БЪРКОТИЯ, КРАЖБИ И РАЗРУХА.
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 2638
