Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: kolevdobri Категория: Политика
Прочетен: 3254757 Постинги: 6941 Коментари: 4328
Постинги в блога от 17.04.2023 г.
 Простичко казано.
  1. Частно потребление;
  2. Държавен бюджет;
  3. Разликата между износа и вноса. 
Колко е частното потребление в България? Ха кажете ми де? Има един бюллюк статии написани за БВП, а не виждам къде и колко е частното потребление.

С Държавния бюджет е ясно. Има куп информация за него. Във формулата за изчисление на БВП се искат данни за държавните разходи и за държавните инвестиции. Това е общо държавния бюджет. Но тук има подводен камък - това е дефицитът. Него къде да го сложим? Държавата е направила разходи, които обществото още не е изкарало. Тези разходи са направени на основание на взет дълг от държавата - частен, вътрешен или частен външен. Отпада възможността да вземаме заеми от чужда държава, бог да пази от такова обвързване. Значи ако инвестициите и разходите на държавата растат, независимо от това, дали са за сметка на данъци или на взети заеми, БВП расте. МАШАЛЛА, КАКТО СЕ КАЗВА! ЮРУШ НА МАСЛИНИТЕ. УВЕЛИЧАВАЙТЕ ДЕФИЦИТИТЕ, НЯМА СТРАШНО, ПОКАЗАТЕЛЯТ РАСТЕ.Плюс това чужди пари лесно се харчат. Пък и нашите фирми ще се облажат, защото харченето обикновено става при непазарни условия. Да живеЙ съвременният социал капитализъм или новият капиталистически социализъм. Ще говорим за пазара, но ще печелим извън него, след като имаме покровителството на държавата.

Разликата между износа и вноса е ясно. Има данни колкото щеш. Ако износът е плюс, плюсът се събира с частното потребление и с държавния бюджет. Ако е минус, изважда се. 

Би трябвало да е ясно. Но не.

Защо обаче е все още мъгла в главата на българина, какво е това Брутен Вътрешен Продукт?

Мъгла е, защото това понятие е привнесено от чужбина и то благодарение на западните икономически школи, но в своято дълбока същност, ТОВА Е СОЦИАЛИСТИЧЕСКО ОПРЕДЕЛЕНИЕ. Затова е мъгла. Съвременния социализъм не е толкова откровен като предишния - капиталистите са лоши, работниците са добри. Това вече не върви като теза.

Когато учехме икономика преди повече от 35 години /Боже колко време мина/, годишното производство на обществено богатство се изчислява по формулата С+ V + M, което простичко казано, означава - амортизацията на ДМА, работната заплата и печалбата. Просто като фасул. Целта беше да се покаже, как капиталът прецаква работниците и служителите, защото всеки може да види по статистически данни, каква е сумата на заплатите и каква е печалбата на фирмите. Гадните капиталисти получаваха принадената стойност, изработена от работниците и служителите, а на тях им даваха заплати, колкото да имат какво да ядат, къде да живеят и изобщо, достатъчно, че хем да имат някакъв що годе комфорт, за да могат и да искат да работят, вместо да правят проблеми. Разумно обяснение. Сега обаче това вече не е изгодно. Защо? Ами къде е държавата? Как може показател без държавата да участва. И ето, измислиха го. БВП се казва. Вече продуктът е създаден - време е да се разпределя, преразпределя и т.н. А кой е майсторът в това отношение с претенции да краде от вече създаденото - държавата. Но за разлика от класическото разбиране за националния продукт, държавата също иска своя дял като посредник и КРАДЕ ЯКО И ОТ ЕДНИТЕ И ОТ ДРУГИТЕ - И ОТ РАБОТНИЦИТЕ И СЛУЖИТЕЛИТЕ И ОТ КАПИТАЛИСТИТЕ. В някои държави като САЩ, основните данъци се плащат от богатите и заможните, Там 10% от населението плаща 60% от данъците. В други държави е обратното. Важното в случая е да знаем, че държавата вече е активен участник в процеса по цапцарапването, използвайки определението за "обществена значимост", "социална справедливост" и всякакви такива глупости, за да оправдае кражбата на заплати и печалба от частните лица.


И започва вторичното, третичното и т.н. преразпределение, в чудовищни размери, организирано и извършвано от държавата.

Точно затова се въвежда понятието Брутен Вътрешен Продукт, за да се замаскира всичко и да се усложни и обърка, вкарвайки държавата в ролята на важен играч в икономиката. И тъй като държавата друго не прави, освен да харчи, вкараха и понятието потребление и за частните лица. Ей така, от няма и къде. За по-голяма справедливост, разбира се. За отвличане на вниманието. За важност, ако щете. Защото ако показателят показваше кой произвежда обществените блага, държавата нямаше място в него.



Мразя Маркс и марксизма, мразя социализма и цялата тази комунистическа пасмина, която мога да оприлича и да сравня само с Хитлер и хитлеризма. Но не мога да отрека гениалността на Мордехай при определяне на някои икономически понятия - разбираемо дадени в "Капиталът", без излишни емоции и класови определения.

На практика С, това е цената на капитала във вид годишна амортизация на сгради, оборудване, машини съоръжения, която цена се пренася в стойността на общия продукт под формата на амортизация.

V това е всичко, което работниците и служителите са получили като възнаграждения, най-вече от заплати в течение на годината.

М - това е печалбата на капитала, онова, което работниците и служителите на практика са изработили, но не са получили като 100% заплащане. Това е надбавката за риска на капитала. Печалбата. Парите на капиталистите.

Прекалено ясно е, за да се ползва за статистически цели. Никой няма нужда от яснота, затова вкарват в действие любимото на съвременните социалисти понятие - "потребление". Те от това се интересуват. Те това говорят - доходи, та доходи.

Сега целта е да се замъглят понятията. Да се даде ПРЕДИМСТВО НА ПОТРЕБИТЕЛСКИЯ ХАРАКТЕР НА ИКОНОМИКАТА, А НЕ НА ПРОИЗВОДИТЕЛНИЯ. Сега се говори само за доходи и потребление. Никой не говори за производство, защото преди да се потребява, трябва да се  произведе.

Затова и самите показатели за успеха в икономиката са така насочени към потребителския характер на разбирането на икономиката. 

Ето един въпрос, на който повечето икономисти няма да могат да отговорят: КАКВА ВРЪЗКА ИМА ПРОДУКТА С ДЪРЖАВНОТО ПОТРЕБЛЕНИЕ И ДЪРЖАВНИТЕ ИНВЕСТИЦИИ? ДЪРЖАВАТА ОТКЪДЕ ВЗЕМА ПАРИ? НЕ ГИ ЛИ ВЗЕМА ОТ ЗАПЛАТИТЕ НА ТЕЗИ, КОИТО ПРОИЗВЕЖДАТ ПРОДУКТИТЕ И УСЛУГИТЕ И ОТ ПЕЧАЛБИТЕ НА КАПИТАЛА? ТЪПО Е КАТО ФАСУЛ. ЗАЩО ВТОРИЧНИ КАТЕГОРИИ СА ВКЛЮЧЕНИ ЗА ОПИСВАНЕ НА ПЪРВИЧНИ ПРОЦЕСИ? ДЪРЖАВНОТО ПОТРЕБЛЕНИЕ, РАЗХОДИ ИЛИ КАКТО ТАМ ГО КАЗВАТ ИЛИ ИНВЕСТИЦИИ, Е ПЛОД НА ОПЕРИРАНЕТО НА КАПИТАЛА И НА НЕГОВИТЕ РЕЗУЛТАТИ - ЗАПЛАТИ И ПРИНАДЕНА СТОЙНОСТ.

Боже, какво направиха тези социалисти. Отказаха се от яснотата на мисълта собствения си учител и си измислиха нови понятия, оправдавайки държавната намеса в икономиката, като нещо хубаво. ЗАЩОТО КОЛКОТО СА ПО-ГОЛЕМИ ДЪРЖАВНИТЕ РАЗХОДИ И ИНВЕСТИЦИИ, ТОЛКОВА СПОРЕД ТЯХ ЩЕ БЪДЕ ПО-ГОЛЯМ БРУТНИЯ ВЪТРЕШЕН ПРОДУКТ. Разбирате ли гадния характер на социализма? Мордехай е написал твърде малко глупости, вярно, големи глупости, но малко - и те са предимно в книгата "Към критиката на политическата икономия", където забравя за професионализма, който лъха от "Капиталът" и се отдава на политически обусловена анархия, говорейки за насилствено отнемане на богатства и средства за производство, издигайки лозунга "Експроприаторите ще бъдат експроприирани". И най-умните хора понякога грешат и то фатално и изричат и пишат глупости, които за беля на света, от които могат да се възползват революционери, анархисти и световни измамници, които да объркат така света, че това да струва стотици милиони човешки животи и столетия на застой, войни и ненавист. Отказвайки се от яснотата, социалистите ни вкарват в икономически брътвежи, че държавата е важният играч, а не капиталистите и работниците и служителите и ни карат да вярваме в тази теза. И така стана. Държавата е важният играч. Държавата определя кой да бъде капиталист и кой не. Кой колко да получава, кога и защо. Кой колко да бъде богат и кой колко да бъде беден.

Но да се върнем на Брутния вътрешен продукт и на неговите слабости, защото когато се намесят неприродни и непазарни фактори като държавата, всичко се обърква, а измислените за целите на социализма показатели стават все по-уязвими от гледна точка на логиката.

Какво се случва, ако хората повече спестяват, трупат и по-малко произвеждат, това лошо ли е за показателя Брутен Вътрешен Продукт?

Лошо е разбира се, трябва да се харчи. Тогава е добре. Само тогава БВП расте. Той не расте от спестявания, а от харчене. Социалистите са щастливи. Няма кой да произвежда, но има кой да харчи и да гласува за тях. Трябва всички да се набутат с кредити и да харчет на поразия. Толкова е прозрачно и в същото това време, толкова замъглено и объркано. Социалистическа му работа - правят всичко възможно, за да не се разбира и да не е лесно.

Питайте Бат Бойко дали знае какво е Брутен Вътрешен Продукт и за какъв чеп има такъв показател и с каква цел е измислен? Който и да питате от съвременната политическа класа, парламентаристи, министри и висши администратори, никой от тях няма да ви даде смислен отговор, но всички инстинктивно усещат своята роля и място в съвременните икономически процеси в качеството си на политически лица. Те там място нямат и го знаят, но в същото време знаят, че там са парите и затова държат лостовете за влияние до последно, както се казва.

Ако се абстрахираме от политическата пристрастност на показателя, и въпреки "потребителския" характер на статистическата определеност на икономиките по света, все пак и това е някакъв репер за сравнение. Когато се каже например, че БВП на глава от населението на Сингапур е 70 000 долара, а в България - 15 хиляди долара и то по паритет на покупателната способност, се знае, че сингапуреца има с пъти повече възможности да харчи и инвестира от българина. Друг е въпросът за разпределението на богатството, защото и Русия има добри показатели, но при тях е като приказката за свинското със зелето - за единия е свинското, а за другия е зелето и средният показател е свинско със зеле.

В заключение - показателят БВП и това, че е едва ли не най-важният показател, показваш в икономически план РЕЗУЛТАТЪТ от вече настанали преразпределителни процеси, вместо РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ПЪРВИЧНОТО ПРОИЗВОДСТВО НА НАЦИОНАЛНО БОГАТСТВО, КЪДЕТО ДЪРЖАВАТА НЯМА МЯСТО И НЕ УЧАСТВА.

ЦЕЛТА Е ДА СЕ ОТВЛЕЧЕ ВНИМАНИЕТО ОТ НАЙ-ВАЖНИТЕ ХОРА В ЕДНА СТРАНА - ТЕЗИ, КОИТО ПРОИЗВЕЖДАТ БОГАТСТВОТО - ТОВА СА РАБОТНИЦИТЕ, СЛУЖИТЕЛИТЕ В ЧАСТНИЯ БИЗНЕС И КАПИТАЛА, ТОЕСТ СОБСТВЕНИЦИТЕ.

Държавата и чиновниците и политиците, няма да допуснат всички да разберат, че те не участват в процеса на създаване на националното богатство и че те не са важни. ТЕ СА НАПРАВИЛИ ТОЧНО ОБРАТНОТО - ТЕ СА ВАЖНИТЕ, А НЕ КОЙ СЪЗДАВА БОГАТСТВОТО. ПРЕДИ СТОЛЕТИЕ Е БИЛО АКТУАЛНО ПРОТИВОПОСТАВЯНЕТО МЕЖДУ ТРУДА И КАПИТАЛА, А СЕГА Е АКТУАЛНО ПРОТИВОПОСТАВЯНЕТО МЕЖДУ ТЕЗИ, КОИТО ДЪРЖАТ ВЛАСТТА И ТЕЗИ, КОИТО СЪЗДАВАТ БОГАТСТВОТО, ЗАЩОТО ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ ВЕЧЕ УЧАСТВА В БИЗНЕСА КАТО САМОСТОЯТЕЛНО ТРЕТО ЗВЕНО. ЗАТОВА СА ИЗМИСЛИЛИ И ТОЗИ ПОКАЗАТЕЛ, ЗАЩОТО ТОЗИ ТРЕТИ ИГРАЧ ИСКА ФОРМАЛИЗИРАНЕ НА ТОВА СВОЕ УЧАСТНИЕ В КАЧЕСТВОТО СИ НА ПРИНОСИТЕЛ НА СТОЙНОСТ, КАКЪВТО ВСЪЩНОСТ НЕ Е.

И СЕГА ОЩЕ ПО-ИНТЕРЕСНОТО. ТОЗИ ТРЕТИ ИГРАЧ - ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ, ТРЯБВА ДА ПРОИЗВЕДЕ СВОИ ФЕНОВЕ - О ТОВА СА ВСИЧКИ, КОИТО ЩЕ ТОПНАТ С ПРЪСТИ В ОБЩАТА КАСА - ОБЩЕСТВЕНИТЕ ФОНДОВЕ - НЕРАБОТЕЩИ, СТРАДАЩИ ПО ДОКУМЕНТИ, БОЛНИ, ПЕНСИОНЕРИ И Т.Н. ИТ.Н. А ТЕ СА МИЛИОНИ. ТЕ СА ГЛАСОПОДАВАТЕЛИ. ВСЯКО ОГРАНИЧАВАНЕ НА ТЕХНИТЕ ПАРИ ЩЕ ПРЕДИЗВИКА СОЦИАЛНИ ТРУСОВЕ. ВСИЧКО Е ТАКА НАПРАВЕНО, ЧЕ БЕЗ ЗНАЧИМИ СОЦИАЛНИ И ИКОНОМИЧЕСКИ ТРУСОВЕ НЯМА ДА МИНЕ.


Какво е решението? Да се появи партия, която защитава интересите на тези, които работят и създават БВП, партия на трудещите се. Боже, казах го. И аз съм изглежда социалист. Но не, само внимамайте - трудещите се могат да бъдат онези, които произвеждат детайли на струговете, които след това отиват в Германия - да благодарим на тези работници и капиталисти от района на Казанлък. Трудещи се могат да бъдат и тези десетки хиляди собственици на малки обекти, които бачкат повече от своите работници и на които аз им викам "самоаксплоатиращи се капиталисти" или "пишман капиталисти". Аз съм такъв. ТРУДЕЩИТЕ В МОЯТА КАТЕГОРИЯ СА ТЕЗИ, КОИТО УЧАСТВАТ НА ПАЗАРА НА ТРУДА И ТРЕПЕРЯТ ЗА КЛИЕНТИТЕ, ЗА БИЗНЕСА, ЗА РАБОТАТА СИ. Тези, които получават доходи от нашите данъци са извън този списак. Та, тази партия трябва да защита интересите на онези 2.5 милиона бачкатори - няма значение дали са на заплата или са собственици на бизнес или са самоосигуряващи се. На практика това са хората, на всеки от които се падат по 3-ма неработещи и които той издържа. А държавата функционира в последните години така, все едно тези работещи и плащащи данъци хора са втора ръка хора. Когато и работници и служители и самоексплоатиращи се капиталисти, осъзнаят, че главният техен враг е държавата, КОЯТО НЕ САМО ЧЕ ГИ КРАДЕ, ЗА ДА СИ НАПЪЛНИ СОБСТВЕНАТА ГУША, НО И СЪС СИСТЕМАТА НА РАЗДАВАНЕ НА ПАРИ ОТ ХЕЛИКОПТЕРА КУПУВА ГЛАСОВЕ ОТ ВСИЧКИ КРЪГОВЕ НА ОБЩЕСТВОТО, тогава може и да се променят нещата към по-добро. Но в сегашното политическо устройство на обществото промяна може да стане само чрез партия във властта, която да защитава тези интереси.

А сега какво е положението на политическата схема? Всички партии са комунисти, които защитават интересите на неработещите, на бедните, на страдащите или изобщо казано на непроизводителните класи. И сега се питам - добре де, като защитават техните интереси, защо бедните стават все повече и повече, младите са болни, а какво да кажем за старите. Но за да не изгубят и работещите като гласоподаватели и  да замаскират все пак своето идейно безсилие, всички партии постоянно приказват за административно повишение на минималната работна заплата и за ваучери за храна, все едно не са партии, а синдикати. Че и сега всички единодушно гласуваха за промени в Наредбата за командировките. Абе казвам ти, не политически сили, а политически синдикати ни управляват. Друго не можеш да чуеш от тях. Борят се за дреболии, но не поставят въпроса, защо държавата ни струва 7 милиарда лева на година, срещу което не получаваме нищо друго, освен ограничаване на свободата. Няма да зададат въпроса, защо други милиарди се крадат, чрез нагласени държавни поръчки. Няма да зададат въпроса, защо държавата прави бизнес и осигурява икономическия просперитет на точно определени хора и фамилии.

Резултатът от тези години комунистическо и посткомунистическо управление е този, който виждаме сега. Разпадаме се. Вече не струваме нито като държава, нито като народ. Проядени сме отвътре. От социалистически идеи и от тарикатлъци. Затова никой не иска да работи. Че защо да работи? За да издържа трима други, които не работят?

За разбралите успех. За неразбралите - опитайте пак. Времето е ваше, наше тяхно. Абе времето си е време, дявол да го вземе. Проблем за знаещите, щастие за незнаещите, защото тяхно ще е царството небесно...

Категория: Политика
Прочетен: 1787 Коментари: 1 Гласове: 2
Последна промяна: 19.04.2023 16:59
  1. При цъфтежа на тополите;
  2. При работа на надморска височина над 1000 метра;
  3. Моряците да получават извънредни при високи вълни;
  4. При високо атмосферно налягане точно преди дъжд. Имам приятел, който се побърква при това състояние на природата и като завали, се успокоява. Без шега. Това в аюрведа се вика - вата разстройство;
  5. При земетръс;
  6. При паднал малък метеорит, в радиус от 200 километра от местоработата;
  7. Двойни командировъчни, когато се посещават неприятелски държави;
  8. Четворни командировъчни, когато се посещават неприятелски държави, извън ЕС.
  9. Надбавка 50%, когато става дума за Африка и бедни райони на Азия и Латинска Америка;
  10. Ако се върне с вирус оттам, увеличение с още 10%;
  11. Ако се върне без никакъв вирус, увеличение от 100%;
  12. Чакаме формула за изчисление на командировъчните, когато има комбинация от тези събития. Съставителят ще бъде предложен за Нобелова награда по административна простотия и бъркотия в законодателството, за която той трябва да подготви формуляр за участие, най-малко 100 страници, на хартиен носител, попълнен със син химикал, след като е получил благодарствени писма от всички свои съседи по местоживеене, включително от работниците, които изхвърлят всяка сутрин боклука. Ако някой от тези лица не знае шведски, ще се иска нотариално заверено пълномощно, че той няма задължение към държавата. Няма логика, но и държавата ни няма логика.
  13. Ако командирования е бил излъган в сметката в ресторант извън България, има право на компенсация в размер на цялата сметка, плюс бакшишите.

Тази статия е написана, на основание съществуване на такива тъпи нормативни актове, като Наредбата за командировъчни, както и правото да се отсъства от работа 3 дни за сметка на работодателя, ако служителят или работникът е препил в неделя и го боли главата в понеделник.

Сега, ако те командироват от София до Варна и трябва да пътуваш с кола, ще ти дадат 20 лева, затова, че си се мандрахерцал 500 километра по прекрасните ни пътища. А ако си от Кюстендил и те командироват в Крива Паланка, на 20 километра от Кюстендил, за да изядеш една пържола в братската страна, ще ти дадат 100 лева, защото това е решила тъпата българска администрация. Къде е логиката? В държавата няма логика. В това, което произвежда българската държавност няма нищо добро и качествено. Ако беше обратното, държавният хляб щеше да е най-вкусен, държавното образование - най-доброто, държавните доктори - най-добрите, държавните полицаи - най-добрите...Ако тогава държавата произвеждаше коли, те нямаше да имат равни на себе си. Държавните прахосмукачки, държавните перални, държавните телевизори, държавните компютри, щяха да са най-качествени. Но не са. Държавата отдавна е разбрала, че и ние всички, че тя за чеп за зеле не става, а камо ли да организира нещо качествено и хубаво...Нали разбирате, накъде бия? Дори и закони и правила не може да пише и да ги прилага, какво остава за друго. 

  

Категория: Политика
Прочетен: 509 Коментари: 0 Гласове: 2
Последна промяна: 18.04.2023 01:00
 Всичко е така размито и нахвърлено в сайтове и сайтчета, че нищо не се разбира. Мътна Индия.


Вижте за какво става дума: https://www.dfz.bg/bg/dp-2014-2020/-2021/


Документи, докуменчета, документацийки. Не можеш да им хванеш края. Питаш се, крави ли да гледаш или да се занимаваш с документи.


НЕ ВИ ЛИ ПРИЛИЧА НА БОЛНОЛЕЧЕНИЕТО? БОЛЕСТИ ЛИ ДА ЛЕКУВАШ ИЛИ ДОКУМЕНТИ ДА ПОПЪЛВАШ?


И сега, нека да видим какво става с тези 10 000 000 тона пшеница и царевица. За какво може да се ползват те?
  1. Износ - милиони тонове се изнасят. И какво от това? Кой става по-богат? Крупните фермери. Да не забравяме, че само 5 фирми получават 30 000 000 лева субсидии за зърно. Ще си купят бентлита и мердецеси, ще инвестират в хотели и къщи и така. Нищо съществено за икономиката;
  2. Немалка част от тази продукция ще се изкупи от различни производители на отрови - хлебозаводи и пекарни, които ще правят глутенов хляб, от който населението ще се разболява и ще страда. А както знаете, най-бедният човек е най-болният;
  3. Немалка част от тази продукция ще се изкупи от производителите на животни, защото обществена тайна е, че хайваните или изобщо животните във фермите тъпчат предимно жито и царевица. Така яко растат и дебелеят, да да тежат повече. След това това месо, мляко и яйца отиват на пазара и ние го купуваме и ядем. Ядейки такава продукция, захранена от зърно с променена генетическа структура, така че никой вече не знае колко хромозома има в растителната клетка на тези култури, ние отново се разболяваме и страдаме, мъчим се и физически и финансово;

И сега ми кажете, ЗА КАКЪВ К-Р НИ Е ТАЗИ ПШЕНИЦА И ЦАРЕВИЦА? ТОВА НЕ СТАВА ЗА ЯДЕНЕ НИТО ОТ ХОРА, НИТО ОТ ЖИВОТНИ. Не е ли по-добре част от площите да се засеят с люцерна и да се премине към политика на свободно отглеждане на животните.  Да ходят и да се разхождат на свобода. Вярно е, че млякото ще стане много по-скъпо, но кой има нужда от това мляко? НИКОЙ. ТОВА МЛЯКО НЕ Е ЗА ЯДЕНЕ ОТ ХОРАТА, А ЗА ХРАНА ЗА ТЕЛЕТАТА И АГНЕТАТА. Млякото за хората е майчината кърма. Ама като живеем така, че майките нямат кърма, търсим заместител. И кръгът се затваря. Цикълът от болести се завърта, а ДОКТОРИТЕ СТАВАТ НАЙ-ВАЖНИТЕ ХОРА В ДЪРЖАВАТА.

Затова, ето ви предложения, от които ще има полза целият народ, като в същото време, САМО МАЛКО ХОРА ЩЕ ПОСТРАДАТ. НЯКОЛКО ХИЛЯДИ ФЕРМЕРИ. В зърнопроизводстото не работят много хора, така че, няма да останат без работа. Трактористи и комбайнери могат веднага да започнат работа като шофьори, те и така не достигат.

Ето предложенията:
  1. Да се преустанови практиката да се дават субсидии за производството на зърнени култури. Нямаме нужда от пшеница и царевица. Зърнените култури са нанесли на здравето на хора и животни повече проблеми, отколкото алкохолът, цигарите и наркотиците взети заедно. А ние субсидираме това производство!!!;
  2. Може с тези пари да се подпомага свободното пасищно земеделие. Вижте Швейцария - няколко крави са пуснати свободно на няколко декара площ и те си хрупкат тревица. Кравите са субсидирани от правителството, млякото и месото са с пъти по-качествени от нашите, набутани в обори, живеещи в лайната си;
  3. Част от субсидиите да се насочят към инженеринг, строителство и обзавеждане на малки оранжерии, където милиони хора да имат възможност да си произвеждат сами зеленчуци, бобови култури, подправки и плодове. Да се приеме промяна в Закона за устройство на територията и законите, регулиращи строителството така, че да не бъде допуснато строителство на жилищни сгради, в това число и в големите градове, ако не са обезпечени условия за енергийна ефективност и поне по 10 квадратни метра площ към всяко жилище, която площ да се използва само и единствено за производство на такава продукция за нуждите на семейството и която продукция да може да се отглежда целогодишно, независимо от атмосферните условия;

Докъде я докарахме съвременната цивилизация - стотици милиони диви животни, вместо да се създаде организация те да стигат до трапезата на хората, например в Австралия, са обявени за опасни за здравето на хората, като в същото време на пазара се продават зайци на космически цени. Не е ли същото в САЩ? Ловци организират хайки за изтребване на диви прасета в Тексас, като използват за целта хеликоптери, джипове, АТВ-та и каква ли не техника, защото дивите прасета са се превърнали в напаст там. Толкова са много. Но са забранени за ядене и ги няма на пазара. Човешка простотия, какво друго да кажа. При милиарди свободни за убиване зайци в Австралия, да даваш по 20 долара за кило заешко си е престъпление срещу природата. Може би трябва да изнесем към Австралия няколко наши ловни дружинки, че да видят там как се трепят животни и как се оползотворяват. А ако пренесем и някой табун с наши цигани, които на място да разфасоват убитите от ловците животни, може да паднат цените на месото на световния пазар. Бъзикам се, разбира се, но във всеки бъзик има и истина. В България няма толкова прасета за убиване, колкото в Тексас, нито толкова зайци, колкото в Австралия. Питате ли се защо?


Така че, много неща трябва да се случат в българското селско стопанство, но нека да започнем първо с тези, няколко...

Категория: Политика
Прочетен: 91 Коментари: 3 Гласове: 0
 https://www.actualno.com/showbusiness/iznasilenata-ot-roman-polanski-sluchiloto-se-nikoga-ne-e-bilo-goljam-problem-za-men-news_1950636.html

През 1977г., 43 годишния тогава режисьор имал сексуален акт уж с малолетна - така пише в статията, въпреки, че аз се съмнявам и по-скоро си мисля, че става дума за непълнолетна, имайки предвид, че журналистите трудно правят разлика между толкова сложни понятия.

Лежал човекът в американски затвор месец и половина, след което го пуснали. Но като знае за какви закони става дума там, взел че изчезнал от Щатите и заживял в Европа. Но тъй като американското правосъдие не му се занимава с това, как черните нападат магазини, бензиностанции или спедиторски камиони и ги разграбват, какво друго му остава, освен да се занимава със сексуални престъпления, с наркотици или с нещо по-лесно и което няма да натрупа социално напрежение. Най-добре е да гони Полански до дупка.

Самата "изнасилена" сега казва, че Полански е изплатил дълга си към обществото и мястото му не е в затвора, но кой я слуша. Американското правосъдие съществува не заради накърнените интереси на дадено лице, а ЗАРАДИ САМОТО ПРАВОСЪДИЕ. НЯМА ПОСТРАДАЛ ИЛИ ПОНЕ НЯМА ПРЕТЕНДИРАЩ ЗА НАКАЗАНИЕ, НО ЗАКОНЪТ ТАМ НЕ МУ ПУКА ОТ ТОВА. Няма да е чудно, ако дори и смъртта не спре това разследване.

Нямат си работа  хората и си я измислят.
Категория: Политика
Прочетен: 736 Коментари: 0 Гласове: 0
 Вижте само каква икономическа категория налага министъра - ТРАЙНО.

Трайно, нетрайно, голямо, малко, високо, ниско, средно, перманентно, постоянно, значително, незначително...

Не трябва ли пазарът да определи какво да е намалението?

Всички знаят, че именно пазарът определя и колко да се произвежда и каква да е цената. Но желанието на бюрократа да управлява процеса е ОГРОМНО. Сталин например, вижда, че на пазара в СССР се появяват хранителни продукти, след края на гражданската война и така наречената НЕП - Новая економическая политика. Но огромното му желание политиката да доминира над природните закони довежда дотам, че на всичко това е сложено край и  няколко години след това границите на Украинската ССР са блокирани от вътрешните войски, зърнто е иззето от селяните, а следствие на това, милиони умират от глад.

Та другарят Сталин е постигнал "трайно" намаление на цените на зърното, та дори и то е станало "безценно", направо са го конфискували безплатно.

ДЪРЖАВАТА Е ТАКА, С ЕДНАТА РЪКА ТЕ УДРЯ ПО ЛИЦЕТО, А С ДРУГАТА ТИ БЪРШЕ СЪЛЗИТЕ ИЛИ СОПОЛИТЕ, КОЙ КАКВОТО ОТДЕЛИ, СЛЕДСТВИЕ НА УДАРА.
Категория: Политика
Прочетен: 19 Коментари: 0 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: kolevdobri
Категория: Политика
Прочетен: 3254757
Постинги: 6941
Коментари: 4328
Гласове: 2406
Архив
Календар
«  Април, 2023  >>
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930